Ako vybrať prvé tanečné topánky?

Chystáte sa kúpiť prvé tanečné topánky a vôbec sa v nich nevyznáte? Tu je pár rád, ako si vybrať tie správne.

Výška opätku

Či už ste zvyknutá na vyššie civilné topánky alebo nie, treba myslieť predovšetkým na to, že na opätkoch sa horšie tancuje ako chodí.
Ako prvé odporúčam topánky so 7cm opätkom, je to priemerná šandardná výška opätku. Ak však na opätky nie ste vôbec zvyknutá, preferovala by som 6cm.
Tanečné topánky sa vyrábajú aj na nižších opätkoch, ale tu musím podotknúť, že už je to na úkor vzhľadu topánok, ako ak nohy v nich.
Preto by som nižšie ako 6cm nevyberala (pokiaľ sa nejedná o topánky pre deti).

Veľkosť topánky

Čo sa týka dĺžky, ak sa dá, mala by byť topánka približne rovnako dlhá ako noha. Tanečné topánky sa vyrábaju väčšinou po polčíslach medzi ktorými je cca 0,5cm rozdiel. Takže trafiť správnu dĺžku by nemal byť problém.
V niektorých prípadoch može byť topánka dlhšia, ale nesmie byť nikdy kratšia ako noha! Podstatná je aj šírka topánky. Každé tanečné topánky sa časom roztiahnu. Niektoré viac, niektoré menej. Záleží od modelu a materiálu.
Preto treba pri kúpe myslieť na to, aby pevne držali nohu. Nebojte sa, môžu aj jemne tlačiť. Nesmú však tlačiť na jednom mieste, lebo tu by spôsobovali otlaky a pľuzgiere. Musia komplexne pevne drzať nohu. Pocitovo by mali byť ako vaša druhá koža.

Farba a dizajn

Ako prvé topánky sa nakupujú väčšinou čierne alebo telové. Čierne preto, že sa dajú ľahko farebne skombinovať. Telové sú zas krajšie v lete, ku sukni napríklad. Každé ďalšie topánky, ktoré si kúpite, môžu mať inú farbu.
Od tvaru vašej nohy záleží, ktorý dizajn si vybrať. Každý sedí inak. Ja vždy odporúčam tie, ktoré sú pohodlnejšie, ako tie, ktoré sú krajšie. Osobne však mám vo svojom botníku aj pekné aj pohodlné, však to by sme neboli my ženy, keby sme pre krásu netrpeli…

Článok je prebratý z eshopu www.latinky.sk ponúkajúceho tančené topánky renomovaných výrobcov.