salsakizomba.sk (Bratislava)

Tanečna škola salsakizomba pôsobí v Bratislave. Vyučujú najmä:

Nájdete ich v:
 • Univerzálny dom tanca (UDT) – 
Pekná cesta 2/A, Bratislava (1. poschodie Obchodného domu TERNO)
 • Casa Afrolatina – Šancova 107/A, Bratislava (Želežničná ubytovňa – suterén)

Vedú ju a vyučujú v nej skúsení tanečníci.

Sisa Hodosiová
 • tanečníčka, profesionálna inštruktorka, trénerka
 • niekoľkonásobná víťazka Svetoveho pohára, vicemajsterka Sveta a mnohonásobná majsterka Slovenska v rôznych kategóriach a disciplínach (salsa, show dance, plesové choreografie)
 • choreografka, autorka 110 a spoluautorka 20 choreografií

Už od detstva aktívna tanečníčka tanečného klubu Spektrum, kde z nej vyrástla skúsená inštruktorka, trénerka a choreografka (klasika, jazz, show dance, moderna, street, salsa…) pôsobiaca aj v tanečnom klube Uni-dance (plesové choreografie). Rok a pol bola súčasťou tanečného zoskupenia Kimbombos (kizomba, semba, kuduru). Vďaka týmto subjektom a dlhoročnému tanečnému partnerovi,Dodo Harangozó, sa z nej stala univerzálna tanečníčka, ktorá je niekoľkonásobná vitazka Svetoveho pohára, vicemajsterka Sveta a mnohonásobná majsterka Slovenska v rôznych kategóriach a disciplínach (salsa, show dance, plesové choreografie). S kizombou sa zoznamila prvýkrát práve na kurzoch u Calyho Mirandu, kde bola neskor aj asistentkou. Svoje vedomosti odovzdáva nielen v oboch tanečných kluboch, ale aj na rôznych kurzoch, workshopoch a seminároch. Spolupracuje s tanečnou skupinou Amigos, kde aj vytvorila spolu s Dodom niekoľko choreografií a so spevákom Larazitom Jesus Hodelinom. Okrem učenia a vystupovania sa venuje poroteniu, vzdelávaniu a neustále vychováva k tancu deti a mladež.

Jozef Harangozó
 • tanečník, profesionálny inštruktor
 • mnohonásobný majster Slovenska v salse
 • choreograf a latino DJ

Tanec ho očaril pomerne neskoro. Venuje sa mu od roku 1992. Začal so spoločenskými tancami (PKO Bratislava, Duo Istrochem Bratislava), kde dosiahol kategóriu A v latinsko-amerických tancoch. Postupom času ho začali spoločenské tance obmedzovať, a tak začal hľadať niečo iné. Objavil salsu.

„Niekedy okolo roku 2000 som spoznal Noriku, fanatičku do tohto tanca a vďaka jej víkendovým worshopom (s El Ivankom alebo s Jimmym) som mu plne prepadol. Nasledovalo mnoho hodín strávených na rôznych workshopoch alebo kongresoch. Salse sa venujem nielen na kurzoch, ale i súťažne v organizácii I.D.O. spolu s partnerkou Sisou Hodosiovou. Spolu s ňou som začal objavovať čaro aj iných tancov ako bachata. Dodnes rád chodím na workshopy nielen ako inštruktor, ale aj ako účastník, pretože mám neustale chuť nachádzať nové chute, inšpirácie a energiu :)“

Marián Mazsár
 • tanečník, profesionálny inštruktor
 • choreograf
 • kizomba DJ

Tancu a jeho čaru podlahol v roku 2007, kedy prvýkrát videl latino party. Očarila ho hudba, tanec a atmosféra.To boli dôvody prečo začal navštevovať kurzy salsy a tančiarne. Z tančiarni sa pretancoval až do tanečnej skupiny Amigos, kde sa za dva roky priučil rôznym latino štýlom. Po krátkom čase ho vsak zaujala práve kizomba natoľko, že v roku 2008 bol jedným z mála tanečníkov, ktorí navštevovali prvé kurzy kizomby na Slovensku u Carlosa Mirandu.
Kizomba a semba ho chytili za srdce a jeho smerovanie a napredovanie v tanci bolo jasné. Navštevoval a neustále navštevuje kizombove festivaly, kde sa učí od rôznych učiteľov a tanečníkov. Dva roky bol súčasťou tanečného zoskúpenia Kimbombus. Tanec a hlavne kizomba ho baví nielen tancovať, ale i učiť a prostredníctvom nej spoznávať ľudí.
Práve preto v roku 2012 začal spolu so svojou tanečnou partnerkou Sisou učiť kizombu, sembu a tarraxhinu.

Kontakt

salsakizomba.sk
Univerzálny Dom Tanca
Pekná cesta 2A
Bratislava

web: http://salsakizomba.sk/

email: info@salsakizomba.sk
tel.: +421 903 195 763

Ukážky

Salsa show, Dodo a Sisa

Semba show, Marian a Sisa

František
František
V tanečnej komunite sa pohybujem od roku 2011. Najskôr mi učarovala salsa, pridala sa bachata a potom som už beznádejne prepadol kizombe.