Tanec ako Jazyk, reportáž z vol. 1

Ako si poradiť s úlohou objektívne zhodnotiť vlastný seminár? Keďže som bola do neho bytostne angažovaná bude lepšie ak na úvod uvediem vyjadrenia ľudí, ktorí sa podelili s nami o svoje dojmy:

„Cítim sa s vami dobre. Ďakujeme za všetko. Bolo to super, bolo to iné. Nikdy som netušil, že tanec takto spája ľudí. Je tu veľmi príjemne. Prídeme určite aj nabudúce. Ďakujem za super víkend, ktorý som potrebovala ako soľ.“

tanec ako jazyk
Tanečný seminár, ktorý okrem iného ponúkal aj pobyt v bobroveckých zruboch, zanechal na účastníkoch viditeľné stopy v podobe úsmevu. Hoci nás veľakrát počas jeho príprav premáhala únava z pocitu zodpovednosti za všetkých, pre ktorých niečo organizujeme, výsledok nás dobil pozitívnou energiou. Útulný priestor Fun Fabric prekvapil každého, kto tam bol prvý krát a rovnako pobyt v chatkách naplnil všetko čo sľuboval – zážitok s lesnou zverou, tancovanie v májovom daždi, opekanie jabĺk a dokonca priniesol aj netradičnú liehovinu z repy a tradične utuženie priateľstiev.

tanec ako jazyk
Uvoľnená Mišova rozprava o muzikalite v pohodli tuli-vaku, Peťove poznatky z tanečnej teórie demonštrované na činnostiach z každodenného života a moja snaha zdôrazniť, že nie názov tanca určuje interpretáciu skladby vyvolala v ľuďoch aj takéto emócie:

Mal som počas semináru rôzne vlny. Neboj sa, neľutujeme, že sme tu. Všetko už viem, ale pri vás sa to naučím inak. Ten seminár by mal absolvovať každý, kto si myslí, že vie afro, latino. Prvý krát som bola uvoľnená. Dnes som pochopil.. „

tanec ako jazyk
Párty, ktorá sa konala bezprostredne po seminári bola skutočným tanečným a hudobným vyvrcholením celej akcie. Narodeninové prekvapenie, kruhový tanec v tme za sprievodu saxofónu, žánrové prelínanie energiou nabitých piesni, rueda, Maťove animačky, neskoré funky a spoločné šťastie, ktoré zaznelo vo vetách:

„Bola to najúžasnejšia tanečná párty. Nejde o to kde si, ale s kým si.“

tanec ako jazyk
.. bolo naším cieľom. Robiť veci inak, robiť ich pre ľudí, pre lásku k tancu, pre krajší život, otvárať obzory a odovzdať svetu radosť.

Ale to ocenia len tí, ktorí nepoužili vety:

Dá sa urobiť lepšia cena? Na ktorú časť sa mi oplatí prísť? Nehnevaj sa, ale tento tanec neznášam.

Tanec ako jazyk – nechajte o sebe hovoriť, váš tanec ste vy.

Ďakujeme za účasť, podporu a tešíme sa na vol. 2.

tanec ako jazyk

tanec ako jazyk

tanec ako jazyk

Aďa Green
Aďa Green
Ten pocit, keď si človek uvedomí, že by sa mal ešte niekoľko krát narodiť, aby stihol všetky tance milovať, Rozhodla som sa, aby ma ten pocit neodradil, ale naopak, motivoval stihnúť všetko, čo sa v tomto živote/dnes stihnúť dá. Poznať na sebe a odovzdať iným - vedenie tanečných kurzov, inovácie a ísť po podstate. To ma napĺňa.